Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: gdje staviti cvijet

Odg: gdje staviti cvijet (feng shui) 3 godina 11 mjeseci ago #6964

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Da, sretni bambus je dracena sanderiana. I moj se preselio na istu adresu :silly: , pa sam odustala od njega u korist dracene massangeane, caffee arabice, zamioculcas zamifolie i crassule koje sam zadržala na životu unatoč manjku svjetla. :)
The administrator has disabled public write access.

Odg: gdje staviti cvijet (feng shui) 3 godina 11 mjeseci ago #6966

• nino206
  • nino206's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 2
pa stvarno ne znam...svugdje pišu da je ne zahtjevan biljka :huh: ...i ne zahtjeva puno truda...ali ono... :S
uzgajaš kavu? zar ti uspjeva? B)
i moja majka ima zamioculcas zamifolie ali joj nikako ne uspjeva...barem ne u kući...nikako da skuži što mu smeta...

Odg: gdje staviti cvijet (feng shui) 3 godina 11 mjeseci ago #6970

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Da, kave se dobro drže, imam ih čini mi se već godinu ili godinu i pol dana. Nisu još odrasle i ne rode plod, ali lijepo napreduju. Kupila sam ih u Konzumu, čini mi se da su sad opet na akciji (20 kn ili slično). A u jednoj tegli ih ima 10-15 biljčica. Odmah sam ih rasadila, jer im treba puno prostora, pošto su to veliki grmovi kada odrastu.

A zamioculcas zamifolie čini se ne uspijevaju svima. Navodno su nezahtjevne, što prema svom iskustvu mogu potvrditi, žive u lošim svjetlosnim uvjetima. Ali eto, ni mojoj mami, a ni svekrvi ne uspijevaju. Ne znam u čemu je "kvaka".

Odg: gdje staviti cvijet (feng shui) 3 godina 11 mjeseci ago #6985

• Mancy
  • Mancy's Avatar
  • Moderator
Meni je moja Zamija super, i nice superiska, inace su mi rekle u cvjetarni kako se ne smiju puno zaljevati ne znam je li netko vec naveo i ja ih osobno drzim u stanu gdje onako osrednja svijetlost, malo je na povisenom kod prozora i vidim da joj je tu ok, jedino sto se zaljeva mislim cca svakih 2-3 tjedna, i kad se vidi da jo jje postalo tijesno mozda je presaditi, sto cu ja uskoro morati moju :blush:

Odg: gdje staviti cvijet (feng shui) 3 godina 7 mjeseci ago #7769

• Evica
  • Evica's Avatar
  • Senior Boarder
Drage moje, nisam bila odvano na forumu i vidim da je sada još više raznovrsniji.
Da i ja malo pridonesem našem cvijeću , nabavila sam prošle godine cvijet PACHIRA i ona je isto drvo novca i daje plod ali moja se još privikava, jer sam je nabavila pred zimu ali čitala sam na internetu da daje i plod pa sam je u svakom slučaju kupila. Šoldi nikad dosta :woohoo:. Pa, da pitam Sandru šta ona misli o tome i da samo kažem da je velika biljka i jedino gdje mi može da stoji je u dnevnom boravku na sjevernoj strani ili u spavaćoj sobi na sjevernoj strani. I daje male izdanke, a prelijepa je kao palma.

Odg: gdje staviti cvijet (feng shui) 3 godina 7 mjeseci ago #7770

• Mancy
  • Mancy's Avatar
  • Moderator
Pozz Evice :) Koliko znam biljcice nikako ne smiju u sobu ici, ove godine sam citala da biljke mogu ici na Z, pogotovo bambus i JI dnevnog boravka pa ako netko misli da sma u krivu, neka se nadoveze, moje su osobno na JI i meni tamo najvise odgovaraju, to je moj zeleni kutak, zajedno sa fontanicom :D

Odg: gdje staviti cvijet (feng shui) 3 godina 7 mjeseci ago #7772

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Svi već znamo da su moje biljke na pogrešnom mjestu (SZ)i ne vidim neke veće probleme zbog toga, osim što jako sporo rastu. Pachira je doista prekrasna, stavi je u dnevni boravak. Jedna sugestija: Lillian Too kaže da biljke ne bi smjele biti veće od jednog metra visine, jer je to iz nekog neobjašnjenog razloga loše za stambene prostore. Kako nisam našla potvrdu za to kod drugih stručnjaka, i sama sam nabavila veliku biljku, nešto malo preko metra visine (dracena massangeana fragrans). Sada stoji na visokom mjestu da bi dobila koliko-toliko svjetlosti, u novoj kući će stajati na podu. I opet ponavljam, ne vidim nikakav problem vezan za njezinu visinu i smještaj, pa mislim da ni ti s tvojom Pachirom nećeš imati problema. :)

Odg: gdje staviti cvijet (feng shui) 3 godina 7 mjeseci ago #7813

• Evica
  • Evica's Avatar
  • Senior Boarder
Evo me sada na ovom dijelu. Da vam se pohvalim moja pachirica divno napreduje i to je na sjevernoj strani, uživa, ima čak i mlade. Da je ne ureknem, od mog zadnjeg javljanja narasle se ok par centi, i ima ih 17, čak i dvije suze imaju. Danas mi je suprug kupio drvo života i obradovala sam se sada su mi je zajedno sa bambusom. A suprugu sam kupila krasule i njih sam stavila na sjevernu stranu, pa šta bude ali sve mi cvate na sjevernoj strani i istočnoj. A nemam više prostora gdje da ih stavljam. A suprug samo za mnom hoda i divimo se našoj maloj oazi cvijeća. Malo društvo ali odabrano. :cheer:
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Hosting za web stranice

Naša preporuka hostinga za web stranice.
Kontaktirajte nas za dodatni popust!!!
Za sva pitanja u vezi web stranica ili postavljanja na hosting slobodno nas kontaktirajte preko kontakt forme

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1111
  • Najnoviji član: Dzeca
  • Ukupno postova: 9243
  • Ukupno tema: 625
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 92 gostiju i nema članova online

Školski raspored

Raspored sati koji se može urediti i isprintati

Jednostavnog dizajna u obliku tablice koji se može urediti / editirati i potom snimiti ili isprintati.

Oblik datoteke je PDF.

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...