Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
(...pravci, uporaba kompasa, trigrami i sl.)

TOPIC: Lo shu mreža (@tratinčica)

Lo shu mreža (@tratinčica) 5 godina 4 mjeseci ago #9028

• Master Kong
  • Master Kong's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 11
@tratinčica
Poštovanje svima!
Imam jedno pitanje...jer se dvoumim...
Uglavnom, otkako sam se postala član ovdje, često čitam Vaše tekstove, savjete, mudrosti,ideje,itd. Sve me zanima!
I odlučila sam da sam napokon spremna da probam sama napraviti feng shui analizu svog doma
Odredila sam dva osnovna pravca (glavni pravac: gleda na ZAPAD, a pravac ulaza: gleda na SZ). Imam i detaljan tlocrt i sve, ali muči me LO SHU mreža
Pročitala sam da kad odredimo sredinu fasade - taj sektor označimo onom stranom svijeta,koju smo dobili putem mjerenja...znači, meni je to onda ZAPAD, tj.7, zar ne?
Ali, pravac ulaza mi je SZ, tj.6. I, SAD KAKO DA STAVIM LO SHU MREŽU NA TLOCRT pošto se ova dva pravca (na mom tlocrtu) nikako ne podudaraju? Već su praktički okomiti jedan na drugog. MOLIM VAS ZA SAVJET?
Ne znam prema kojem pravcu da se vodim, koji je bitniji/važniji?
Unaprijed hvala
The administrator has disabled public write access.

Lo shu mreža (@tratinčica) 5 godina 4 mjeseci ago #9035

• Master Kong
  • Master Kong's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 11
@lila
Pozdrav,tratinčica
Hvala na ljubaznosti
Postavi tlocrt ako ga imas pa cu Vam ja postaviti lo shu jer veruj mi ovako ja nista ne kontam sta pitate
@tratinčica
poštovana lila,
nema problema - evo priložiti ću 2 slike (na jednoj je: Položajni nacrt kuće, a na drugoj: 1.kat, tj.raspored prostorija).
hvala vam od srca!
@lila
evo da ne bude da necu da pomognem,ali ja ne potpisujem ispravnost ovog crteza
kada budes uradila tlocrt da se vidi namena prostorija i tacne dimenzije pokusacemo uraditi analizu

@trantinčica
razumijem lila na osnovu nagađanja teško je postaviti lo shu...shvaćam... i,bez brige, neću ništa da ti zamjerim!
hvala ti punooo što si se ipak potrudila!!
a ja se javim kad uhvatim vremena & napravim precizniji tlocrt gdje će se sve bolje vidjeti
pozz

Lo shu mreža (@tratinčica) 5 godina 4 mjeseci ago #9106

• tratinčica
  • tratinčica's Avatar
  • Junior Boarder
  • Čovjek je sretan onoliko koliko može usrećit druge
  • Thank you received: 1
Poštovanje i pozdrav svima ovdje! ;)
Nije me bilo neko vrijeme... Stoga moram prije svega pohvaliti novi izgled ovih stranica i svega...baš lijepo! Jako sam se iznenadila...svaka čast na trudu!! :)
Poštovana moderatorice foruma Lila,
evo ja sam konačno uradila tlocrt svog malog stana :)
Ako imate malo vremena, možete li mi pomoći oko one LO SHU MREŽE, molim Vas?
Važni podaci:
1) godina izgradnje: (kuća je nova, gradnja je počela 2003.g.), a dovršena je 2005.g. Mi smo prvi stanari (muževa uža familija, muž i ja (uglavnom,ja sam se zadnja doselila,početkom 2007.g., kada smo uredili &opremili naš stančić).

2) kompasna orijentacija ulaznih vrata: a) GLAVNI ULAZ KUĆE gleda na sjeverozapad, kompas pokazuje: SZ 314.
b) a evo, za svaki slučaj, i ova informacija: ulaz u naš stan, koji se nalazi unutar kuće (na 1.katu), gleda na zapad: Z 261. Suprug i ja živimo u tom stanu (čiji tlocrt šaljem), zajedno sa naša dva sina. U kući su (osim nas) i njegovi roditelji, brat, i sestra. Ali, u odvojenim smo stanovima.
3) datumi rođenja: suprug: 16.03.1977., izračunala sam i da on pripada zapadnoj grupi te da mu je osobni kua broj: 5. I ja također pripadam zapadnoj grupi: 24.03.1982., ali osobni kua broj mi je: 6.
Stariji sin isto pripada zapadnoj grupi: 30.07.2007., kua broj mu je: 2. A mlađi: 07.06.2012., zapadna grupa, kua broj: 6.

4) okruženje: Kuća se nalazi na samom kraju ulice. Mi i susjed (prekoputa naše kuće) smo u biti zadnje dvije kuće na kraju ulice. Nema visokih zgrada u blizini, već samo cesta. Cesta je prometna, dvosmjerna, i sa nje se skreće u „našu ulicu“ – bijela cesta (nije asfaltirana).
Kuća dakle ima prizemlje, prvi kat, i tavan. Naš stan na 1.katu ima 2 manja prozora (jedan u kuhinji, a drugi u kupaonici), i oba gledaju na sjeveroistok/istok. A balkonska vrata (u našoj bivšoj spavaćoj sobi, a sada preuređenoj u dječju sobu) gledaju kao i GLAVNA ulazna vrata kuće na SZ . Inače, izlaz na balkon (kroz dječju sobu) nije natkriven... Hoću reći, balkon nema krov. Ali ima punu ogradu (tj.puni zid). I balkon ide više u širinu (nego u duljinu).

Na sjevernoj strani kuće (iza vrtne ograde) nalazi se neobrađeno polje na kojem raste trava (a u daljini su druge kuće,vrtovi,polja)... I na južnoj strani (iza naše ograde) isto je neobrađeno polje (a u daljini cesta i manje raskrižje bez semafora).
Također i na istočnoj strani je polje/trava, samo što poslije polja ovdje se nalazi manji objekt – mali restoran (ima ulaz sa druge cestice, ne sa naše). Dok je na zapadnoj strani kuće – ona bijela cesta/prilaz našoj kući.

Izvinjavam se ako tlocrt nije posve precizan, mislim još detaljniji... Ne razumijem se posve u to crtanje, sve mi je to novo, ali zato i jako zanimljivo :) potrudila sam se koliko sam mogla... ali ako vam treba još nešto za točniju analizu/postavljanje lo shu mreže – samo recite...
Hvala vam od srca!
Lijepi pozdrav :) :)
nastan--tlocrt.1.jpeg
tratinčica :)

Lo shu mreža (@tratinčica) 5 godina 4 mjeseci ago #9107

• tratinčica
  • tratinčica's Avatar
  • Junior Boarder
P.S. zaboravih nadodat: ova slika - tlocrt, to je taj stan u kojem živimo suprug&ja i djeca (nisam crtala cijelu kuću, jer ima tu previše toga, a ionako mi je najbitniji samo naš stan)...
Pitanje: može li netko preporučiti još kvalitetnih knjiga o feng shuiju (sa puno sadržaja)? Možda nešto što se može kupiti i putem interneta?
Ja sam zasad u knjižnici našla samo ove i čitam ih: a) Althea Snježana Tufegdžić: FENG SHUI (kompletan priručnik za uređenje doma), iz 2003.g.
b) Gunther Sator: FENG SHUI ZA DJECU, 2004. , i c) Susan Levitt: TAOISTIČKI FENG SHUI, 2003.
Sve tri su zanimljive :)

Lo shu mreža (@tratinčica) 5 godina 4 mjeseci ago #9108

• tratinčica
  • tratinčica's Avatar
  • Junior Boarder
jaaoo, sad sam skužila da sam stavila (krivu) sliku stana BEZ ucrtanog balkona...ccc... :ohmy:
evo sad stavljam PRAVU slikicu :cheer:

Lo shu mreža (@tratinčica) 5 godina 4 mjeseci ago #9109

• tratinčica
  • tratinčica's Avatar
  • Junior Boarder
prava slika mog stana (SA balkonom) :cheer:

Lo shu mreža (@tratinčica) 5 godina 4 mjeseci ago #9110

• tratinčica
  • tratinčica's Avatar
  • Junior Boarder
:dry: neće da mi se učita slika :(

Lo shu mreža (@tratinčica) 5 godina 4 mjeseci ago #9111

• tratinčica
  • tratinčica's Avatar
  • Junior Boarder

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1290
  • Najnoviji član: dragan
  • Ukupno postova: 9266
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 51 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...