Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
(...pravci, uporaba kompasa, trigrami i sl.)

TOPIC: molim za pomoc

molim za pomoc 4 godina 8 mjeseci ago #9196

• jovananana
  • jovananana's Avatar
  • Fresh Boarder
Postovani,
potrebna mi je pomoc obzirom da mi literatura stvara brojne nedoumice. U nekim udzbenicima sam pronasla da se sektori u domu odredju od ulanih vrata, tako da je krajnji deni sektor braka, krajnji levi sektor bogatstva, bez obzira na strane sveta.
Opet na drugim mestima sam pronasla da se sektori doma odredjuju tako sto se kompas postavi u srediste doma i odrede se strane sveta,a spram njih i sektori, tako da je jugozapad brak, istok novac... Dobijam krajnje suprotne rezultate s obzirom da mi se ulaz u dom nalazi na jugozapadu.

S druge strane imam problem oko uredjenja terase, posto zivim na drugom spratu porodicne kuce u koji se ulazi sa terase koja je zaista velika. Kako se na terasi odredjuju sektori? Da li gledano od ulaznih vrata, kao da izlazim iz stana ili sa ulaza na terasu ka ulaznim vratima u stan?
Problem mi je jer zelim da mi se oslika jedan zid koi se nalazi otprilike na jugozapadu ako gledamo koristeci kompas. Gledano od ulaza na terasu on je sa leve strane, a od izlaza iz stana sa desne.
Stvarno sam u velikoj nedoumici te Vas molim za pomoc!
The administrator has disabled public write access.

molim za pomoc 4 godina 8 mjeseci ago #9197

• lila
  • lila's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 14
Pozdrav,
to sto opisujete zbunjenost oko izucavanja feng shui potice iz raznih vrsta skola koje feng shui obuhvata kako ste naveli sektori u domu odredju od ulaznih vrata,sektori doma odredjuju tako sto se kompas postavi u srediste doma i odrede se strane sveta,a spram njih i sektori itd.Znaci na vama je da odlucite koju zelite da primenjujete i koja je po vama najefikasnija B)
S druge strane imam problem oko uredjenja terase, posto zivim na drugom spratu porodicne kuce u koji se ulazi sa terase koja je zaista velika. Kako se na terasi odredjuju sektori? Da li gledano od ulaznih vrata, kao da izlazim iz stana ili sa ulaza na terasu ka ulaznim vratima u stan?
U zavisnosti da li je terasa deo kuce ili ne,i zavisi od ulaznih vrata koja bez obzira ako ih ne koristite ona su pod istim krovom i glavna.
Problem mi je jer zelim da mi se oslika jedan zid koi se nalazi otprilike na jugozapadu ako gledamo koristeci kompas. Gledano od ulaza na terasu on je sa leve strane, a od izlaza iz stana sa desne.
Ovde je zid koji zelite da oslikate uvek na istoj strani JZ bez obzira na glavna ili sporedna ulazna vrata i svakako ga nemojte oslikavati vodenom motivima :)
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

molim za pomoc 4 godina 8 mjeseci ago #9198

• jovananana
  • jovananana's Avatar
  • Fresh Boarder
Lila hvala puno, zanima me samo koji je po Vama najprimereniji motiv za taj zid?
Takodje za sektore doma koja je po Vama metoda primerenija?Rezultati su krajnje suprotni.
Sto se terase i ulaznih vrata tice,ona jeste deo kuce,al se preko nje prelazi da bi usli u stan na glawuna ulazna vrata.Da li je mozda treba posmatrati kao deo stana,obzirom da je pola godine koristimó vise nego pojedine prostorije u stanu?
Veliki pozdrav

molim za pomoc 4 godina 7 mjeseci ago #9202

• lila
  • lila's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 14
za sve morate imati tlocrt i prave informacije da bih odgovor bio dosledan
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

molim za pomoc 4 godina 7 mjeseci ago #9205

• astoria
  • astoria's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Trazi i dobices TO.
Kako da poboljsam ljubavni zivot?Skoro da ga nemam uopce,evo sve sam uradila kako sam citala da treba po feng shuiju,ne mogu da shvatim sto je problem.

HELP PLEASE

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1283
  • Najnoviji član: sasal
  • Ukupno postova: 9265
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 25 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...