Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Elementi i sektori

Elementi i sektori 7 godina 11 mjeseci ago #5133

• mete_orka
  • mete_orka's Avatar
  • Expert Boarder
Prvo da vas pozdravim sve ovdje, naišla sam sasvim slučajno na ovaj forum. amaterski prakticiram feng shui već nekoliko godina, a tek ove mi se počelo sve slagati kako treba :laugh:

Unaprijed se ispričavam ako postoji slična tema, iako sam pregledavala i nisam našla to što mi treba.

Radi se o elementima i sektorima. Jedino što znam od elemenata je da kuhinja pripada vatrenom elementu i da je loše ako se nađe u drvenom sektoru. Taj dio kužim kao i ostale principe pozicioniranja elemenata u sektore. Međutim, ne znam kojem elementu pripadaju ostali dijelovi doma, tipa spavaća, kupatilo, dnevna, balkon ... već prema svojim svrhama. Okej, kupatilo je naravno vodeni element, ali što su ovi drugi?

p.s. na drugoj temi ću pisati o svojim iskustvima s FS-om.

pozdrav :)
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Elementi i sektori 7 godina 11 mjeseci ago #5144

• Piksi
  • Piksi's Avatar
  • Platinum Boarder
Pozdrav Mete-orka i dobrodošla:) . Neznam da li si čitala na ovoj stranici u FS Osnove - elementi, to su zbilja osnove koje smo morali svi svladati da bi uopće počeli. Najbolje je izmjeriti strane svijeta u svom domu odnosno odredi najprije smjer sjever-jug i onda ostale, nacrtaj skicu stana ili kuće, pa podijeli na 9 polja uključujući i centar. Sjever je br 1 i on je voda, ) Jug je vatra,Istok drvo, Zapad metal itako dalje. Ili nacrtaj svoj tlocrt kuće, odredi smjer sjever-jug pa pošalji na forum pa ćemo vidjeti kako stoje stvari.

Odgovor:Elementi i sektori 7 godina 11 mjeseci ago #5145

• Piksi
  • Piksi's Avatar
  • Platinum Boarder
Zaboravih reći da je jako bitno izmjeriti strane svijeta kompasom :)

Odgovor:Elementi i sektori 7 godina 11 mjeseci ago #5151

• mete_orka
  • mete_orka's Avatar
  • Expert Boarder
uradila sam sve to :)
poznajem osnove samo mi fale te informacije oko prirode aparata i dijelova stana, to tipa kuhinja je vatreni element pa ju treba izbjegavati u drvenom sektoru

stan imam izmjeren i sređen, samo sam promijenila malo raspored i boje, u skladu s FS-om... napisat ću izmjene u stanu kao i promjene u životu koje su se desile :)

Odgovor:Elementi i sektori 7 godina 11 mjeseci ago #5171

• annja
  • annja's Avatar
  • Platinum Boarder
mete_orka,dobrodosla:)
Kuhinja pripada i elementu vode i vatre,u njoj se sukobljavaju dva el.i otuda tolika nelagodnost koja joj pripada.Najbitnije je postaviti sporet pravilno u odnosu na celokupni deo stana i ulazna vrata.

Odgovor:Elementi i sektori 7 godina 11 mjeseci ago #5177

• dakiva
  • dakiva's Avatar
  • Moderator
Pozdrav mete_orka i dobro dosla.

Kuhinja i kupatila se smatraju nepovoljnima kada se nalaze u bilo kojem sektoru. S obzirom da nas sve to pogadja onda se rade korekcije putem malog FS u dnevnoj sobi.

Odgovor:Elementi i sektori 7 godina 11 mjeseci ago #5186

• mete_orka
  • mete_orka's Avatar
  • Expert Boarder
pročitala sam da je dobro da se nađu u pravcu totalnog gubitka jer pogotovo wc ima lošu energiju, i da onda taj pravac liječimo i održavamo.

šporet je vatreni, a sudoper vodeni element ... skužila :) trenutno ga ne mogu nigdje staviti nego da gleda na J-JI :( pošto stoji u smočnici koja je malko veća od njega i taman ga uglavimo i kad ne koristimo, držimo vrata zatvorena.

inače, kad budem mogla renovirati, tu ću smočnicu sastaviti s kupatilom a u ostatak sobe zrihtati šporet tako da licem gleda u neki od mojih povoljnih pravaca. zasad samo tretiram tu smočnicu nekim bojama, pošto je u elementu drveta, kontroliram zemljanim bojama i drvenim elementima.

Odgovor:Elementi i sektori 7 godina 11 mjeseci ago #5203

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Pozdrav mete_orka, dobro nam došla :) !
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1283
  • Najnoviji član: sasal
  • Ukupno postova: 9265
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 78 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...