Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Vremenska dimenzija u FŠ

Vremenska dimenzija u FŠ 8 godina 2 mjeseci ago #5225

Poštovani forumaši !

Nova sam odnedavno i imam već jako dobra iskustva sa FŠ. Prije tri godine sam se zainteresirala za FŠ. i aktiviranjem polja ljubavi našla divnog muža rodila malog bebana i uredila si taj dio života. Na netu sam saznala za gospođu Vjeru Tomaš stručnjaka FŠ. i od nje čula za pojam vremenske dimenzije i ciklus od devet godina koji mi svi prolazimo u životu a jako je bitan za FŠ. Da li mi netko može reći nešto više o ovome i kako se može izračunati u kojem sam ja npr. godini trnutno (od 1-9).Od ovoga ovisi da li je dobro aktivirati određeno područje ili ne ili jednostavno mirovati(ne uz tv heh). Ovo je jako bitno ako se odluči aktivirati određeno područje u životu jer ima i ciklusa kada treba mirovati.Nadam se da nisam bila suviše nejasna.

hvala
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Vremenska dimenzija u FŠ 8 godina 2 mjeseci ago #5226

• istocna
  • istocna's Avatar
  • Moderator
Zdravo Pčelica Maja,

Vremenska dimenzija feng shui-a su tz. Letece zvezde - to je tip odredzene energije chi u odnosu na 5 elemenata koje vladaju u sektrorima doma na osnovu kompasnom pravcu ulaznih vrata i godina kad je dom sagdadzen. Taj aspekt se smatra za jedan od najmocnijih FS sistema. Ima 9 letece zvezde koje menjaju svoj polozaj, a njihove cikluse dele se u nekoliko perioda, na pr. sad smo u period 8 kojim vlada lz 8, i traje 20 godina, a ima i godisnje, mesecne, dnevne pa cak i one koje vladaju u odredzeni sat. Oni mogu biti povoljne i nepovoljne, i zbog toga treba biti pazljiv dali treba aktivirati odnosno leciti odredzeni sektor u odnosu na licni kua broj. Uglavnom, to je ovako ukratko :)
mi nismo ljudska bića koja ponekad imaju spiritualno iskustvo.
Mi smo...

Odgovor:Vremenska dimenzija u FŠ 8 godina 2 mjeseci ago #5228

Ako sam dobro shvatila svi smo mi trenutno u broju 8 i to nije nešto što se posebno izračunava za svaku osobu?

Odgovor:Vremenska dimenzija u FŠ 8 godina 2 mjeseci ago #5235

• annja
  • annja's Avatar
  • Platinum Boarder
Pozdrav,Pčelica Maja ;)
Postoje razlicite skole u feng shui koje su se upotrebljavale u zavisnosti od vremena same istorije i sa sobom nose kako ucenja tako i preplitanja raznih shvatanja i primene ove metodologije.Mozda da smo ziveli u Kini vise bih shvatali znacenja koja imaju odredjeni simboli.;)mada je najbolje osetiti sopstvenu simboliku :) Feng shui se kosi sa granom filosofije u meri koja je opisuje kao duhovnu nauku znaja,energije i verovanja u sopstveni spoj Neba i Zemlje.Ima toliko stvari da se nauci i shvatimo to onda kad delom upoznamo sopstvenu radoznalost sa svim zbunjujucim metodama koje feng shui primenjuje;)Cini mi se da je najbitnije postaviti osnovnu podelu prema sektorima,potom odrediti kua brojeve ukucana,leciti godisnje Lz ali samo ukoliko je osnovna energija dobro orjentisana i usmerena protokom pozitivnog chia u suprotnom samo cete je zbuniti i sebe i prostor koji se leci.Lz stana prouciti i postaviti ih na tlocrt pri cemu se ovde preplice vremenska dimenzija feng shui koju spominjete.Sto znaci LZ podrazumevaju veliki uticaj samog vremena i prostora na celokunu kucu tj.stan,odredjuje je osnova godine gradnje i tu se racuna tzv.kombinacija lo shu brojeva ,potom pravci gledanja i pruzanja koji se pridruzuju osnovnoj kombinaciji,potom period 8 koji pominjete ima svoju kombinaciju lo shu i on vlada od 2004 do 2024g,znaci to je treci broj potom godina i kombinacija lo shu za npr god.2010.,potom do detalja za mesec,dan,sat...gde pritom dobojate kombinacije koje je potrebno tumaciti sa odredjenim znanjem sta koja zvezda tj.broj znaci i odredjuje i kako utice jedan na drugi:blink: ;)

Odgovor:Vremenska dimenzija u FŠ 8 godina 2 mjeseci ago #5303

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Pozdrav Pčelica Maja, dobro nam došla :) !

Odgovor:Vremenska dimenzija u FŠ 8 godina 2 mjeseci ago #5343

• dakiva
  • dakiva's Avatar
  • Moderator
Pozdrav Pcelica Maja!

U trenutku rodjenja odredjen nam je element kojem pripadamo i astroloski znak tj. zivotinja. Sve je vezano za ciklus od devet godina osim dvanaest simbolickih zivotinja kineskog astroloskog kalendara. Tako da na taj nacin mozes provjeriti koliko ti ova godina odgovara tj. tvoj lo shou i pod kojim je utjecajem tvoj astrl. znak odnosono u kojim je odnosima sa vladajucim znakom tigrom.

Odgovor:Vremenska dimenzija u FŠ 8 godina 2 mjeseci ago #5355

• buba
  • buba's Avatar
  • Senior Boarder
Kako se to izracunava?
Da probam sama ili da vam posaljem datum rodjenja pa da vi to uradite :)

Odgovor:Vremenska dimenzija u FŠ 8 godina 2 mjeseci ago #5419

• dakiva
  • dakiva's Avatar
  • Moderator
Kineska astrologija mi nije jaca strana, ali mozete mi poslati datum i godinu rodjenja da vam odredim vas lo shu, a lijevo na sajtu uz alate za izracune cete dobiti potpunu sliku dakle i kojoj astr. kin. zivotinji pripadate.
Ovo naravno nikako ne brkati sa kua brojem!
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1290
  • Najnoviji član: dragan
  • Ukupno postova: 9266
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 112 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...