Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: medusobni utjecaj elemenata

medusobni utjecaj elemenata 9 godina 4 mjeseci ago #732

• szbukvic
  • szbukvic's Avatar
  • Gold Boarder
Predhodna tema me potpuno zbunila al idemo mi na osnove! nesto ne kuzim!Ako se neki el.nalazi na podrucju nekog drugog i nisu si dobri koga treba pojacati(prirodni ili pristigli),koga smanjiti ili ih treba uravnoteziti nekim trecim el.!Evo primjer-znamo da je moja kupaona u sredistu tj.zemljanom sektoru gdje pristiga voda radi nered!Citala sam da se to uravnotezuje metalom-sto po meni znaci potpora vodi! Nije li logicnije da se pojaca zemlja(zemljom ili vatrom)ili da se unisti voda ili bar iscrpi drvetom! Sad tek ne kuzim sta treba raditi! Isto i u kuhinji-treba li podrzavati vatru i vodu ili drvo-gdje mi se nalazi kuhinja ili nekog treba unistiti ili kaj...???:ohmy:
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:medusobni utjecaj elemenata 9 godina 4 mjeseci ago #736

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Vaša vatrena kuhinja nalazi se u drvenom sektoru. Njezina vatra uništava drvo sektora. Najbolje bi bilo izmjestiti je, ali to nije moguće. Zato treba pojačati drvo. To se može vodom, ali voda je kontra vatre, pa to stvara sukob elemenata. Možete dodati još drveta, ali živog, jer ono ne potpiruje vatru koliko npr. drveni namještaj. Za to su pogodne biljke.

Vatru možete umiriti zemljom. Za to možete dodati keramičke ili kamene predmete koji simboliziraju zemlju i dodati zemljane boje.

Odgovor:medusobni utjecaj elemenata 9 godina 4 mjeseci ago #739

• szbukvic
  • szbukvic's Avatar
  • Gold Boarder
Dakle bit je potpomici el sektora u kojem se nalazi ta prostorija! A kamo sa friziderom?

Odgovor:medusobni utjecaj elemenata 9 godina 4 mjeseci ago #742

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Z, SZ, S. Možda najbolje Z.

:)

Odgovor:medusobni utjecaj elemenata 9 godina 4 mjeseci ago #754

• dakiva
  • dakiva's Avatar
  • Moderator
Mozda ovo malo pomogne: "Razliciti ljudi u odredjenoj prostoriji traze razlicita svojstva, sto dijelom ovisi o ukusu, ali i o tome koju vrstu ambijenta smatraju najpovoljnijom za odredjene aktivnosti. Dakle, ako zelite da energija prostorije bude pozitivna za vas, pri planiranju rasporeda prostorija vazno je uzeti u obzir vase posebne potrebe. Primjerice:dnevna soba na sjeveru vaseg doma imat ce posve drugacije ozracje od onoga na jugu. Prva ce biti tiha i mirna, a druga topla i vatrena. Koja od tih svojstava ce biti korisnija za vas? Ako opcenito dobro spavate, ali nedostaje vam energije tijekom dana, mozda je chi energija vase spavace sobe previse mirna za vas i mozda bi vam bila potrebnija aktivnija okolina.." Znaci bitan je raspored prostorija i ravnoteza, s obzirom da su nam stanovi rijetko koji uskladjen sa FS onda ovisno u kojem se sektoru nalazi pojedina prostorija trebamo odredjeni element ili pojacati ili smanjiti.

Odgovor:medusobni utjecaj elemenata 9 godina 4 mjeseci ago #759

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Tako je B) ! Jedino treba uzeti u obzir, ako je nečija dnevna soba na sjeveru, kao u ovom primjeru, a ta osoba ne može prenamijeniti prostoriju, a treba joj živahnija energija tijekom dana to ne znači da smije uvoditi živahne elemente na sjever, već treba na druge načine potaknuti aktivnost sjeverne sobe. Primjerice svjetlima, sobnom fontanom, glazbom i sl.

:)

Odgovor:medusobni utjecaj elemenata 9 godina 4 mjeseci ago #763

• szbukvic
  • szbukvic's Avatar
  • Gold Boarder
Fontana ce pricekati jer je ta soba desno od vrata! Mi cemo svakako zamijeniti sobe kao sto si predlozila-prvom prilikom jer nam se to jako dopalo, a do tada pokusavam aktivirati tu sjevernu sobu boljim rasporedom,biljkama i sitnicama koje obicno dobijes za rockas!Vec smo poboljsali rasvijetu-maknuli reflektoricu sa plafona i stavili 4 obicne mlijecne zaruljice!Soba je bolje osvijetljena a opet nije agresivno!Vec je puno bolje!

Odgovor:medusobni utjecaj elemenata 9 godina 4 mjeseci ago #768

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Da, fontana na sjeveru, ako je sjever desno, ide samo u slučaju da tražiš posao, inače tabu :woohoo: , veeeliki.

Ostalo zvuči dobro. Samo nemoj pretrpavati sjever.

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1290
  • Najnoviji član: dragan
  • Ukupno postova: 9266
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 22 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...