Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Pomoć sa 3 pitanja o elementima

Pomoć sa 3 pitanja o elementima 5 godina 10 mjeseci ago #8799

• t_bejbe
  • t_bejbe's Avatar
  • Fresh Boarder
Nedavno sam počela sa uređivanjem novog stana, a tako i sa proučavanjem Feng Shui-a koji meje jako zainteresovao. Međutim, ni u knjizi ni na netu nisam uspjela da nadjem pomoć za 3 dileme u kojima sam sada:

1. Da li treba prostorije da uredjuem prema elementu u cijem se sektoru nalaze ili element koji aktivira element sektora. Npr. trpezarija je u sjeverozapadnom sektoru metala pa sam mislila koristiti okrugle oblike, bijelu i zlatnu boju, koristiti simbole metala i sl. Međutim kasnije u knjizi se spominje da se sektori u kojima je element npr. metal treba aktivirati simbolima elementa od kojeg metal nastaje. To me zbunjuje jer mi od toga zavise i boje i citavo uredjenje stana. Šta je pravilno?

2. Toalet se nalazi u juznom sektoru (vatra). Da li to znači da ne smijem pojačavai taj sektor u drugim prostorijama simbolima vatre ili npr. crvenom bojom? I koje su najbolje boje za koristiti u tom toaletu?

3. U stanu nedostaje sjeverni sektor i procitala sam da se on aktivira vodenim simbolima. Medjutim, buduci a se radi o spavacoj sobi, vodeni aranzmani ne dolaze u obzir pa sam razmisljala o nekim tamno plavim zavjesama ili nesto slicno. Da li je to dovoljno?
The administrator has disabled public write access.

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1290
  • Najnoviji član: dragan
  • Ukupno postova: 9266
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 68 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...