Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: izracunavanje kua broja

Odgovor:izracunavanje kua broja 8 godina 3 mjeseci ago #3274

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Nemam sada tlocrt u glavi, kome od vas dvoje odgovara pravac ulaznih vrata?
The administrator has disabled public write access.

Odg: izracunavanje kua broja 7 godina 2 mjeseci ago #7133

• dijana
  • dijana's Avatar
  • Junior Boarder
Moj kua broj je 8. Ne mogu nigdje naći opis za broj 8 kakav je anja napisala o brojevima 1, 2 i 6. Zna li netko išta o 8mici?:)

Odg: izracunavanje kua broja 7 godina 2 mjeseci ago #7143

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Zna, zna :lol: .

Nema naše Annje :((.

Mislim da je ovo njezin izvor, pa ću biti tako slobodna:

Moderatorica Jagodica s Aspektastro foruma kaže ovako:

GUA BROJ: 8
TRIGRAM: Gen
ELEMENT: Mala zemlja
BOJA: Siva i svjetlo smeđa
GRUPA: ZAPAD

SHENG QI – Životna energija - JUGOZAPAD
Postavite akvarij sa 7 ribica, 6 Zlatnih i 1 crnom. Kamin, ili nešto drugo što zagrijava prostor postavite u ovom području da bi time potpomogli element zemlje. Zdjelicu napunjenu sa simbolima bogatstva, zlatnim novčićima i Kineskim I Ching novčićima je izvrstan izbor. Također možete postaviti Sretnog Budu da bi donio dragocjenu harmoniju. Žaba novca bi trebala gledati na jugozapad.
TIAN YI – Nebeski doktor - SJEVEROZAPAD
Zdravlje je pod kontrolom ovog sektora, pa bi bilo dobro da spavate u sjeverozapadnom području stana ili kuće. Na taj način potpomažete brza ozdravljenja tijekom spavanja, a ovo područje možete dodatno aktivirati postavljanjem zemljanih ili porculanskih stvari. Kornjače su prikladne za ovaj prostor jer predstavljaju dugi, stabilni i zdravi život.
YAN NIAN – Veze - ZAPAD
Za poboljšanje svojih društvenih veza budite okrenuti ka zapadu dok vodite neku konverzaciju, ili držite predavanje. Ovaj smjer vam poboljšava i ljubavne veze. Spavanje u zapadnom dijelu stana ili kuće, potpomaže dobar odnos sa djecom i partnerom, a dodatno možete aktivirati ovo područje postavljanjem metalnim ili mjedenom objektima. Možete postaviti Brod Dvostruke Sreće, jer će potpomagati vaše veze. Također, možete prizvati ljubav u svoj život tako da postavite u zapadno područje sobe, pored slike svog željenog partnera, božure ili simbole božura.
FU WEI – Stabilnost - SJEVEROISTOK
Ovo područje služi za samo razvoj i napredovanje, te cvijeće i biljke su vrlo dobre u sjeveroistočnom području. Učenje u ovom sektoru može potpomognuti rezultate i napredak. Dobro bi bilo postaviti figuricu 8 Besmrtnih u ovom području jer će tako simbolizirati postignuće u 8 životnih ciljeva (slava, priznanje, karijera, bogatstvo, sreća, plodnost, zdravlje i sreća).

HUO HAI – Nezgode - JUG
Pokušajte izbjeći aktivnosti u južnom području. Dobro bi bilo postaviti ostavu u ovom sektoru. Pokušajte izliječiti prostor kristalima jer oni mogu uzemljiti negativnu energiju juga.
WU GUI – Pet Duhova - SJEVER
Loš utjecaj sjevera možete smanjiti koristeći elemente od drva, a sjedenje u ovom smjeru dok radite, će vam uzrokovati stalnu borbu za napredak u vašoj karijeri. Drveni Wu Lou , koji simbolizira dugovječnost, je koristan za ispravljanje negativne energije.
LIU SHA – Šest Ubojstava - ISTOK
Da bi smanjili loše energije Šest ubojstava na istoku, postavite Lavlju Glavu Pa Kua tako da gleda prema Istoku. Pokušajte izbjeći vodene elemente u ovom području, a najbolje bi bilo postaviti ostavu ili kuhinju u istočnom dijelu stana ili kuće tako da poništite loše energije Šest Ubojstava.
JUE MING – Potpuni gubitak - JUGOISTOK
Nemojte sjediti tako da gledate prema jugoistoku niti koristiti ovo područje za bilo kakve aktivnosti. Vrata stana ili kuće, pokušajte orijentirati prema vašim boljim stranama; Sjeverozapad, Jugozapad i Sjeveroistok. Elementom Vatre suzbijte loše energije ovog područja, jer ćete ime oslabiti element drva. Cijelo to područje možete obojiti crvenom bojom i postaviti toalet, kuhinju ili ostavu u ovom području. Voda je najveća šteta u ovom prostoru pa pokušajte imati što manje vodenog elementa. Vatreni Feniks bi bio snažna zaštita i pozitivni element u ovom području, smanjujući energiju Potpunog Gubitka.

Odg: izracunavanje kua broja 7 godina 2 mjeseci ago #7158

• dijana
  • dijana's Avatar
  • Junior Boarder
Hvala Sandra:)Ajme....soba mi je na sjeveroistoku....istok mi obuhvaća mali dio sobe i veći dio kupaone...(a na mjestu istoka u sobi mi ormar). Na jugoistoku mi je kupaona i WC. Cijela je tirkizno zelena i bijela.Na jugoistoku su mi i ulazna vrata i hodnik obojan u crveno (uh). Zapad i sjeverozapad, dnevni boravak. Na sjeveru imam crnu kornjaču (nije moj smjer i ne znam je li to dobro). Na jugozapadu mi je soba od sina a kut JZ u dnevnom prepun vratiju....(stavila sam krasulu i lampu na tom mjestu i zid mi je crven)..... ja sam u banani:):((( Pomagajte:) E da...jugoistok mi je udubina u stanu. Možda me to spašava?!?

Odg: izracunavanje kua broja 7 godina 2 mjeseci ago #7176

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Nema na čemu :) . Ali ja bih nešto dodala. Naime, ako je tvoj osobni broj 8 onda se sve prethodno napisano ne može odnositi na sektore doma, već na pravce u kojima si okrenuta za vrijeme različitih aktivnosti. Kada se radi o kua broju kuće, onda se povoljni i nepovoljni pravci odnose na sektore prostora. Znači kod osobnog kua broja strane svijeta podrazumijevaju pravac, a ne prostor, a kod kua doma strane svijeta označavaju sektore, dakle prostor.

Joey Yap to objašnjava tako da npr. u jednom domu mogu živjeti osobe koje ne pripadaju istim grupama. Kako postupiti tada, što aktivirati, što liječiti, a da ne bude na štetu nekog od ukućana? U tom slučaju treba gledati kua broj kuće i vidjeti što je najbolje za zadani prostor. Tako da npr. ako sam ja istočna grupa kua 1, muž zapadna kua 5, a kuća je također zapadna kua 8, povoljni sektor doma su oni za broj 8, dakle jz, sz, z, si i oni su povoljni i za mene i za muža, zato se u nekom od tih sektora treba nalaziti spavaća, dječja i dnevna soba, dok se kupaonica, kuhinja i ostava trebaju nalaziti u nekom od nepovoljnih sektora. E sad, osobni kua brojevi stupaju na snagu onog momenta kada raspoređujemo namještaj. Tako bih ja trebala biti licem okrenuta kada sjedim tj. uzglavljem kada ležim u nekom od povojnih pravaca za istočnu grupu, jer je to za mene dobro, a muž bi trebao biti okrenut u nekom od svojih zapadnih pravaca.

Tako da bih ja osobno prethodno kopirani tekst uzela s rezervom, pogotovo št ne znamo autora niti metodu feng shuia kojom se bavi.

Odg: izracunavanje kua broja 6 godina 11 mjeseci ago #7740

• buba
  • buba's Avatar
  • Senior Boarder
Cure,na kua kalkulatoru nisam uspjela dobiti rezultat :unsure: za kua broj mog mladjeg sina a kod usmenog racunanja mi se nesto ne poklapa pa vas molim za pomoc da ja ne bih pogrijesila u rezultatu :)
On je rodjen 28.07.2009.god.
Hvala :)

Odg: izracunavanje kua broja 6 godina 11 mjeseci ago #7743

• Sjever
  • Sjever's Avatar
  • Fresh Boarder
buba, kad računam ručno ispada broj 1.
a na kakulatoru 0 i ne piše uopće grupa.

valjda je neka greška u kalkulatoru...

Odg: izracunavanje kua broja 6 godina 11 mjeseci ago #7744

• annja
  • annja's Avatar
  • Platinum Boarder
Da Vam pomognem :) sin je kua broj 9

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1283
  • Najnoviji član: sasal
  • Ukupno postova: 9265
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 33 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...