Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: podzemne vode

Odg: Odgovor:podzemne vode 7 godina 9 mjeseci ago #7551

• DRAGICA
  • DRAGICA's Avatar
  • Expert Boarder
Samo da vam javim da je odgodila dolazak ekipe za mjerenja, javim vam kad dogovore drugi datum i kad izvrše mjerenja.
The administrator has disabled public write access.

Odg: Odgovor:podzemne vode 7 godina 9 mjeseci ago #7558

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
ok i dalje željno iščekujem rezultate :) .

Odg: Odgovor:podzemne vode 7 godina 6 mjeseci ago #8077

• JS
  • JS's Avatar
  • Expert Boarder
Navodno kristal ružičasti kvarc štiti od podzemnih zračenja.
Ja ga imam u planu nabaviti u tu svrhu.

Odg: Odgovor:podzemne vode 7 godina 6 mjeseci ago #8078

• DRAGICA
  • DRAGICA's Avatar
  • Expert Boarder
Mora biti veliki ili je dosta mali?

Odg: Odgovor:podzemne vode 7 godina 6 mjeseci ago #8079

• JS
  • JS's Avatar
  • Expert Boarder
A to sad ne znam, teško mi je reći, uglavnom mali kamenčići (2-3 cm) se nose uz sebe, može i pod jastuk ako ti bude odgovaralo ili oko vrata, malo veći (4-5 cm) bi po meni trebali biti za radni stol ili ormarić, a kugle, bilo manje ili veće obično služe za energiziranje prostora, npr. cijele prostorije, eto tako su meni rekli.
Kugle su malo skuplje.

Ja planiram nabaviti baš taj kristal ružičasti kvarc, barem kamenčić pa na ormarić staviti.

Imam jedno interesantno iskustvo s ametistom, on je između ostalog dobar kod nesanice. Imao sam godinama problem s nesanicom, buđenje u noći i te stvari, kad sam počeo stavljati ametist ispod jastuka spavam ko beba, neću ništa tvrditi sto posto ali ametist ide svaku noć pod jastuk :) ujutro ga očistim vodom ili dimom i ostaje na stolu kod mene preko dana zajedno sa ostalim kristalima.

Ovo su moja iskustva, nemora značiti da će i tebi to odgovarati. U svakom slučaju trebaš upitati tamo gdje kupuješ pa ti tamo preciznije objasne, ako kupuješ u dućanu koji se baš bavi kristalima tada oni obično te stvari znaju.

Uglavnom na tebi ostaje da vidiš što je za tebe dobro i ako nisi sigurna da tražiš mišljenje stručnjaka.

Ja inače što se tiče kristala pazim da oni ne budu na smetnju mojim ukućanima pa ih baš ne guram njima pod nos, žena se malo mrštila na njih pa sam oprezan da je ne učine nervoznom, uglavnom pažljiv sam s tim stvarima jer nisam stručnjak pa ne bi želio napraviti više štete nego koristi, mislim da su oni ko kućni ljubimci, ako se čovjek o njima neće il ine zna brinuti onda možda bolje da ih ne nabavlja :)

Odg: Odgovor:podzemne vode 7 godina 6 mjeseci ago #8093

• JS
  • JS's Avatar
  • Expert Boarder
Ovo će vas zanimati. Danas mi otac s viskom izmjerio podzemnu vodu koja nam prolazi uz zid kuće s unutarnje strane. Ne znam jesam li ovdje spominjao, on je odavno nešto čeprkao s tim viskovima, ustvari je imao običan ključić i sl, ali vrtio je, sjećam se još prije kako je govorio da tuda prolazi podzemna voda.

Ja sam mu prije nekog vremena nabavio lijep egipatski visak koji se sam čisti, ima one prstenove istokarene u tu svrhu, predivan visak i to ga razveselilo, mislim da mu je to bio jedan od ljepših poklona od mene :)
Inače, koliko sam doznao, viskove valjda isto treba čistiti kao i kristale slično.

I tako kažem ja starom da baš pogleda to s vodom i stvarno kak ogod je prije vrtio te neke svoje zamjenske viskove tako i sad sa pravim viskom točno po toj crti kud ide voda, a gdje je nema tu ne vrti.

Podzemna voda mi prolazi pola metra od kreveta ravnom crtom onako uz zid. Znamo za to i otprije, jer čak je niže ispod kuće nekih 50 m ponekad znala izlaziti iz zemlje, a još niže nekih 200 m je izvor, zdenac kako se to kod nas kaže.

Eto tu planiram na ormarić pored kreveta stavit ružičasti kvarc. Kad nabavim i isprobam javit ću rezultate, iako znam, teško će išta biti uočiti jer podzemne vode nit vidimo nit možemo ičime izmjeriti njihov utjecaj, možda jedino kroz vrijeme ako se vidi očit napredak, poboljšanje pa tome pripisati, tako bar mislim da stoje stvari.

Odg: podzemne vode 7 godina 6 mjeseci ago #8095

• La Ra
  • La Ra's Avatar
  • Junior Boarder
neznam konkretno za ružičnjak, ali općenito kvarc dobro upija štetna zračenja. meni je jedna teta predložila piramidu od gorskog kristala. (zašto baš piramida? :dry: )
a šta se tiče podzemnih voda znam da one mogu promjeniti smjer (kroz neko duže razdoblje, naravno).

Odg: podzemne vode 7 godina 6 mjeseci ago #8096

• JS
  • JS's Avatar
  • Expert Boarder
Negdje sam čitao o tim oblicima i njihovom značenju, prvenstveno kugla, jaje i piramida, ako pronađem napisat ću o tome

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1290
  • Najnoviji član: dragan
  • Ukupno postova: 9266
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 29 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...