Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: skoljke

skoljke 9 godina 10 mjeseci ago #548

• dakiva
  • dakiva's Avatar
  • Moderator
Evo sjetila sam se pa da te pitam;kakvo je tvoje misljenje vezano za skoljke?
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:skoljke 9 godina 10 mjeseci ago #550

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Nikada se nisam koristila školjkama u feng shui svrhe. Nešto jesam čitala na tu temu, ali samo neke kontradiktornosti, pa sam otpisala čitavu tematiku.

Radilo se o dvije različite knjige istog autora i različitog prevoditelja, pa sam pretpostavila da je došlo do pogreške pri prevođenju. A školjke kao takve nisu me previše privlačile da bih potražila dodatne informacije.

U jednoj knjizi je pisalo da se koriste za privlačenje sreće velikih putovanja i poboljšanje komunikacijskih sposobnosti, što je prikladno kada si na putu u stranoj zemlji i sporazumijevaš se na stranom jeziku ;) .

U drugoj je pisalo da se školjka koristi kada je osoba u ljubavnoj vezi na daljinu i želi ojačati ljubav i osigurati se od "uljeza":silly: u vezi.

U oba slučaja radilo se o istoj školjci, ja bih rekla morskom pužu, ali slobodno me ispravi ako znaš pravi naziv B) , ovdje na kontinentu nema baš puno školjki, a more nisam vidjela (uživo) već godinama :( .

6829shellsandx.jpg

Imaš li što konkretno na umu vezano za školjke?

:)

Odgovor:skoljke 9 godina 10 mjeseci ago #552

• dakiva
  • dakiva's Avatar
  • Moderator
I mislila sam da ces tako odgovoriti.:P Ja sam citala negdje i toliko su nahvaljenje skoljke,ludilo,ali nisam bas povjerovala, nije mi logicno za FS. Skoljke zive u moru,a kad ih se izvadi mislim da vise nisu zive!?:blink: P ne vjerujem da ima veze sa FS niti po meni ima. U ozbiljnijim knjigama nigdje se ne spominju.

Odgovor:skoljke 9 godina 10 mjeseci ago #554

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Nešto mi je, onako u pozadini mozga, mutno, počelo nadolaziti u vezi školjki:huh: . Negdje sam se susrela s informacijom da je školjka jedan od osam svetih budističkih predmeta.

Malo sam progooglala i našla slijedeći tekst koji ovdje donosim u prijevodu:

"Od pradavnih vremena bijela spiralna školjka je poznata kao rog (truba). Drevni indijski epovi opisuju kako je svaki heroj mitskih ratova nosio moćnu bijelu školjku, koja je često čak posjedovala osobno ime. Ona je simbol moći, autoriteta i suverenosti, a njezin zvuk, kako se vjeruje, može izgnati zle duhove, spriječiti prirodne katastrofe i strašiti otrovne životinje. U današnje vrijeme bijelu školjku rabe tibetanski budisti kada sazivaju religijska okupljanja. Za vrijeme ritualnih obreda rabi se kao glazbalo i kao posuda za svetu vodu. S feng shui stajališta bijela spiralna školjka je simbol djelatnosti vezanih za komunikacije, posebice u poslovima uvoza i izvoza. Ona čini da osoba prosperira na temelju globalne prihvaćenosti, ako ste primjerice krenuli u osvajanje svjetskog tržišta. Ona je dobar aktivator popularnosti, pa se može postaviti na jugu u tu svrhu."

U feng shuiu ima puno budističkih simbola B) , pa je eto i školjka nekako zalutala u tu priču ;) .

Odgovor:skoljke 9 godina 10 mjeseci ago #555

• dakiva
  • dakiva's Avatar
  • Moderator
Slazem se da u FS ima puno budistickih simbola,ali ovo mi nekako ne pase.Razliciti svjetovi razlicite religije ,a znamo da FS nema veze sa religijom.Kod nas se neka skoljka koristi u restoranima za ispiranje prstica, a u nekima se i nesto servira. Biseri su organskog porijekla zive u skoljki, a neki kazu donose nesrecu...tko bi sve to znao.

Odgovor:skoljke 9 godina 10 mjeseci ago #556

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Slažem se u potpunosti B) .

Ni meni školjke baš ne "leže", a niti biseri. Mada posjedujem neke, koje sam dobila na dar, nikada ih nisam nosila.

Ali tu opet na snagu stupa pravilo da se u feng shui svrhe koriste samo simboli koji se sviđaju i koji imaju osobno značenje za osobu.

Tako da nas dvije, očigledno, nećemo koristiti školjke u dekoraciji doma ;) .

Odgovor:skoljke 9 godina 10 mjeseci ago #586

• annja
  • annja's Avatar
  • Platinum Boarder
skoljke lepo izgledaju,ali ja licno ne posedujem ni jednu:) naravno da smo svi mi skupljali ih kao deca i divili se njihovom obliku;) procitala sam da treba uzimati samo one skoljke koje je priroda sama ponudila tj one koje ste sami pronalizili na obali:) ja licno sam neopredeljena:cheer:
evo jednog teksta sa neta o skoljkama(nadam se da ga svi razumemo)
Školjke
Školjka nastane v vodi, zato je z njo tesno povezana. Predstavlja moč morja in lune, in ker s svojo obliko spominja na ženski spolni organ, vzpostavlja žensko energijo. Zato je ta simbol simbol sreče in napredka soroden simboliki plodnosti. Tudi Afrodita in Venera, boginji ljubezni, sta nastali iz školjke.
Školjko postavimo v jugovzhodni del prostora, zraven vode, kjer bo vplivala na povezovanje ženske z njeno naravo in obogatila območje plodnosti.

Odgovor:skoljke 9 godina 9 mjeseci ago #590

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Annja napisala:
Školjka nastane v vodi, zato je z njo tesno povezana. Predstavlja moč morja in lune, in ker s svojo obliko spominja na ženski spolni organ, vzpostavlja žensko energijo. Zato je ta simbol simbol sreče in napredka soroden simboliki plodnosti. Tudi Afrodita in Venera, boginji ljubezni, sta nastali iz školjke.
Školjko postavimo v jugovzhodni del prostora, zraven vode, kjer bo vplivala na povezovanje ženske z njeno naravo in obogatila območje plodnosti.
Zanimljivo B) !

Da, svi smo nekada skupljali školjke i ima smisla koristit samo one koje je priroda dala na korištenje.

Pa tko voli nek izvoli!

• Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1290
  • Najnoviji član: dragan
  • Ukupno postova: 9266
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 21 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...