Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: skoljke

Odgovor:skoljke 8 godina 9 mjeseci ago #1427

• Piksi
  • Piksi's Avatar
  • Platinum Boarder
ovo sam pročitala na samom početku kad sam otkrila ovaj forum i zaboravih pitati..ja imam jednu veliku školjku losturu, meso joj je jestivo, i pojelo se kad je bila izvađena.Kako je velika odnosno dugačka osamdesetak centimetara, moj je muž nju prelakirao, uredio,stavio žarulju unutra i služi kao lampa, vrlo efektno.Uz nju je još zalijepio par malenih nađenih usput.Imamo je već dvadesetak godina.Sada mi stoji na istoku, u blizini kompjutora i povremeno je upalim. I imam još jednog malenog morskog puža bijele i oker pruge, kad ga staviš na uho čuješ šum mora.Poklon je moje kćeri, i sto mi stoji na istoku DB na polici.Što mislite jel to dobra lokacija ili je moram premjestiti, i općenito štomislite o tome.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:skoljke 8 godina 9 mjeseci ago #1428

• dakiva
  • dakiva's Avatar
  • Moderator
Bas smo to bile Sandra i ja komentirale; ja barem nisam nigdje nasla niti da su previse povoljne niti da nisu.
Mislim da je to vise do intuicije ako ti pase zasto ne.
Ja ih osobno ne volim previse (niti jesti:woohoo: , niti drzati u kuci), ne znam zasto, mozda zato sto su prije bile zive.:ohmy:
Mozda Sandra negdje nesto jos iskopa.;)

Odgovor:skoljke 8 godina 9 mjeseci ago #1436

• Piksi
  • Piksi's Avatar
  • Platinum Boarder
pročitala sam vaše utiske o tome, pa nekako mislim toliko godina je imamo pa valjda nam ne šteti, jedino me muči to moje premještanje stvari, kad čistim ili sam u depri, ono kao nemožeš kupiti ništa novo pa tramakaš ono što imaš, malo na ovu stranu malo na onu, bilo kakva promjena mi treba svako malo, možda zato što sam štakor.Pa se mislim da ne uprskam nešto..:silly:

Odgovor:skoljke 8 godina 9 mjeseci ago #1442

• dakiva
  • dakiva's Avatar
  • Moderator
Ali znas i sama da moras jedno vrijeme pustiti odredjene stvari ili predmete da "odrade" svoje jer tako cestim premjestanjem neces nikad znati sta djeluje povoljno, a sta ne.
Ja svaki put kad cistim po kuci, nakraju zapalim tamjan (ajme kao u crkvi) da rastjeram sve lose "vragove".:woohoo:

Odgovor:skoljke 8 godina 9 mjeseci ago #1445

• Shanti
  • Shanti's Avatar
  • Senior Boarder
Sandra napisao:
U jednoj knjizi je pisalo da se koriste za privlačenje sreće velikih putovanja i poboljšanje komunikacijskih sposobnosti, što je prikladno kada si na putu u stranoj zemlji i sporazumijevaš se na stranom jeziku ;) .

Sandra napisao:
Ali tu opet na snagu stupa pravilo da se u feng shui svrhe koriste samo simboli koji se sviđaju i koji imaju osobno značenje za osobu.

I ja sam kao malena skupljala skoljke na plazama... ali kod mene ta faza nije prestala. :laugh:
Naravno, prazne skoljke, ljusture koje je more izbacilo na obalu, iskljucivo. U stvari, sada kad sam procitala ove postove shvatila sam da nikada nisam razmisljala o tome da su bile povezane sa zivotom, mozda zato jer one koje mi privuku paznju vise nemaju nikakve tragove onoga sto se krilo u unutrasnjosti, pa ih tretiram vise kao izuzetno lijepe kamencice. A velika putovanja i komunikacija su mi jako naglaseni i u natalnom horoskopu... :)

Suprugovo djetinjstvo je vezano uz more, i sada cesto kad secemo pokupim skoljku na plazi. Te skoljkice sam stavila blizu kade, zafrkavala sam se da mu je to tu tako da ga podsjeti na "njegovu" plazu (iako mislim da vise podsjecaju mene koja sam ih uzela, jer ih on nikada niti ne primijeti). To su sve obicne, male skoljke...
Zakljucujem da kad me toliko privlace valjda kod mene djeluju dobro...
U kupaonici imamo i par bordura sa skoljkama (nisu prirodne), oblika slicnog kao što je na fotki koju je Sandra stavila u prvom postu.

Sada kad vidim ovo sto je annja napisala o plodnosti ("Školjko postavimo v jugovzhodni del prostora, zraven vode, kjer bo vplivala na povezovanje ženske z njeno naravo in obogatila območje plodnosti."), cini se da bih barem jednu skoljkicu trebala postaviti i na JZ stana (na nocni ormaric, npr.). :) Doduse, ne znam sto znaci "zraven vode", pa nisam sigurna smije li skoljkica ici u spavacu sobu...

Odgovor:skoljke 8 godina 9 mjeseci ago #1451

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Shanti, za tebe su sigurno povoljne. Vjerojatno se ne bi okruživala njima da je drugačije.

Ja, na žalost, isto ne znam što znači "zraven vode". Možda netko zna?

Piksi, sigurno nije loša, ako je imaš tolike godine. Da ti škodi, već bi to otkrila i rješila je se. Sigurno.

Nisam nigdje našla podatak o tome u koji sektor treba stavljati školjke, tako da ne mogu ništa reći o tome. Probaš, pa vidiš. Ne vjerujem da može štetiti.

Odg: Odgovor:skoljke 7 godina 5 mjeseci ago #6676

• veluna
  • veluna's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 1
znam da je ovaj post već stari, al našla sam par interesantnih stvari vezanih za školjke pa da podijelim s vama....

- Školjke su veoma pozitivno sredstvo i slobodno ih se može postaviti u neograničenoj količini, jer predstavljaju bogatstvo mora a samim tim služe za privlačenje blagostanja u dom.

- školjke su izvrsni ojačivači odredjenih sektora, pa se mogu postaviti u južni sektor za povećavanje ugleda, sjeveroistočni za sreću u obrazovanju ili pak u jugozapadni za sreću u vezama. Dovoljno je jednu veliku školjku postaviti u odredjeni sektor, ista se može obojiti zlatnim, srebrenim prelivom ili čak ukrasiti draguljima ako se koristi u sektoru novca.

- jedino ih nije preporučljivo koristiti u kupaonici jer u tom dijelu stana ionako ima dovoljno energije vode, a one predstavljaju bogatstvo – koje ovim putem puštate da iscuri kroz odvode.

evo to sam pronašla... nadam se da će nekome biti od koristi :)

Odg: Odgovor:skoljke 7 godina 5 mjeseci ago #6684

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Pozdrav Veluna, dobro nam došla na forum :) . Hvala na ovim zanimljivim informacijama, sigurno će nekome biti od pomoći.
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1283
  • Najnoviji član: sasal
  • Ukupno postova: 9265
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 74 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...