Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TOPIC: tigar

tigar 8 godina 6 dana ago #6901

• zvončica
  • zvončica's Avatar
  • Fresh Boarder
Izgleda da sam pogriješila mjesto na kojem sam postavila pitanje, naravno, pa tigar nije životinja iz našeg podneblja.
Nova sam na ovom forumu, ali me feng shui jako zanima. Pročitala sam da figure i slike divljih i opasnih životinja u stanu predstavljaju opasnost. Na zidu u spavaćoj sobi imam poster koji prikazuje 2 tigra koji leže i odmaraju, naslonjeni jedan na drugog. Slika u meni izaziva nježnost i ljubav, a nikako agresiju. Trebam li je ukloniti? Napominjem da su i moj partner i kćer tigrovi po horoskopu.
Zna li netko odgovor?
The administrator has disabled public write access.

TIGAR u spavaćoj sobi -feng shui simbol- 8 godina 6 dana ago #6902

• Miki
  • Miki's Avatar
  • Expert Boarder
Pozdrav
nikakav problem nije administratoru premjestiti temu na drugo mjesto. Što se tiče tigra mislim da ako su članovi porodice kineskom horoskopu tigar da to ne bi trebao biti problem.
E sad sve bi trebalo biti stvar ugođaja i ako vam to tako odgovara a nemate preoblema oko npr. svađe među članovima porodice, osjećaja nelagode i dr. mislim da je to u redu, pogotovo što oni u toj kombinaciji predstavljaju ljubav. Bitno je i kako se vi osjećate u prostoriji u kojoj se nalazi slika tigrova.
(mada divlje zvijeri baš i nisu zastupljene u feng shuiu kao simbolika koja se koristi unutar kuće).
Stazama don Kihita

Odg: TIGAR u spavaćoj sobi -feng shui simbol- 8 godina 6 dana ago #6903

• zvončica
  • zvončica's Avatar
  • Fresh Boarder
Hvala na brzom odgovoru. Na slici o kojoj govorim nalazi se bijeli i žuti tigar. Neslaganja u mojoj obitelji postoje posebno između moje kćeri i partnera, ali tek smo nedavno zaživjeli zajedno, pa mi se to čini i razumljivim. Oni su po kineskom horoskopu tigrovi, a ja zec, međutim po zapadnjačkom sam lav i obožavam sve mačke, pa i one velike. Postoji li još nešto što može popraviti njihove međusobne odnose?
I još jedno pitanje: da li je uvijek potrebno određivati strane svijeta. U mnogim knjigama sam čitala da se određena područja (bague) mogu određivati dijeljenjem prostora na 9 bagua ovisno o mjestu ulaznih vrata. Meni je to jednostvnije, samo ne znam koliko je to ispravno i učinkovito.
Pozdrav!

Odg: tigar 8 godina 4 dana ago #6909

• supernova
  • supernova's Avatar
  • Junior Boarder
Slike divljih zvijeri nisu preporucljive za enterijer, vise odgovaraju za postavljanje s vanjske strane doma u smislu zastite. Divlje zvijeri ne pripadaju unutrasnjem prostoru, upravo nam taj prostor sluzi da se sklonimo i zastitimo od svega sto nas moze ugroziti.

Tigrovi predstavljaju agresiju, opasni su po covjeka i nikako se njihova energija ne moze staviti pod kontrolu, stoga se ta energija moze manifestovati i na okolnosti u domu, svadje i netrpeljivost. Opcenito i animal print na posteljini, jastucicima i dekorativnim predmetima moze podsticati tu "divlju" atmosferu i nisu preporucljivi za enterijer.

Jer, chi u domu se ponasa u skladu sa predmetima i motivima koji su u istom plasirani, reflektujuci upravo te boje i oblike na ponasanje ukucana. Takodje, i pretjerivanje sa postavljanjem feng-shui simbola predstavlja nedostatak harmonije.

Odg: tigar 8 godina 4 dana ago #6912

• zvončica
  • zvončica's Avatar
  • Fresh Boarder
I opet hvala na odgovoru. U novi prostor sam se doselila 5.9. ove godine iako sam i prije znala prespavati kod partnera. Tek sam jučer primijetila da je i moja kćer (tigar po horoskopu, u svojoj sobi izvjesila poster tigra (na zid suprno uzglavlju- gleda u njega iz kreveta i malog tigrića na vrata ormara. Baš nas prate tigrovi... i evo, obje smo se razboljele od neke viroze, ja čak moram na čeljsnu kirurgiju...
Je su li tigrovi uzrok?
Evo slike tigrova za koje sam pitala i nalaze se u mojoj spavaćoj sobi:
TIGROVI.jpg

Odg: tigar 8 godina 4 dana ago #6913

• supernova
  • supernova's Avatar
  • Junior Boarder
Ukoliko je osoba rodjena u znaku tigra, preporučuje se plasiranje drvene figure tigra i to pravac na kompasu: između 37,5 i 67,5 stepeni, sektor za energizovanje istok – sjeveroistok , s obzirom da je drvo bazni element ovog znaka. Medjutim, moze se postaviti i slika na zid, ali je potrebno ovaj sektor adekvatno aktivirati pomoću elementa drveta.

Odg: tigar 7 godina 11 mjeseci ago #6942

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Zapravo je Supernova sve lijepo objasnila B) . Iako se i meni, npr. slike tigrova sviđaju, ne koristim ih u domu zbog predostrožnosti, kao niti slike bilo kakvih drugih životinja. Tigrovi su možda i najveća opasnost, jer je simbolika tigra vrlo sirova i surova, mada ima i puno dobrih karakteristika. U svakom slučaju ako tigar nije uravnotežen uporabom zmaja, koji jedini može kontrolirati tigrovu snagu, dolazi do problema u kućanstvu, kako ste i sami primijetili. E sad, dodati zmaja na već postojeće tigrove bilo bi možda za početničko korištenje feng shui-a malo preriskantno, stoga sam ipak za uklanjanje slika, ako je ikako moguće.

Odg: tigar 7 godina 11 mjeseci ago #6952

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Jednu stvar smo preskočili, a to je pitanje vezano za kompas i strane svijeta.
Kada se kuća dijeli na Bague, tj. kada se ucrtava mreža na tlocrt kako bi se odredili pojedini sektori unurat doma UVIJEK se mora mjeriti kompasom, kako bismo znali koji sektor/životno područje, se gdje nalazi. Ako je sjever tamo gdje jest prema kompasu, a on ima energiju vode koja je zaslužna za naš životni put i karijeru, gdje god se nalazila ulazna vrata, kompasni sjever je uvijek tamo gdje jest i naš dom, tako malen naspram veličine planete i njezinih magnetnih silnica nikada ne može promijeniti mjesto sjevera. To je zapravo logično, čak i nevezano za feng shui.
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1290
  • Najnoviji član: dragan
  • Ukupno postova: 9266
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 12 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...