Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: krasula

Odg: Feng Shui Crassula 7 godina 7 mjeseci ago #6885

• nino206
  • nino206's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 2
zanimljiva priča Sandra i lijepe biljćice... :)
zanimljivo kao se stvari znaju nekada posložiti...da se zapitaš...ili bolje ne? ;)
The administrator has disabled public write access.

Odg: Feng Shui Crassula 7 godina 7 mjeseci ago #6886

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
:) Baš da se zapitaš! Inače nisam nikada pročitala išta slično vezano za krasule aka drvo žada, osim da privlače bogatstvo i blagostanje, ali ovo se sada već nekoliko puta ponavlja da krasula ukazuje na idući tj. tekući slijed događaja, pa je doista zanimljivo, bar meni.

A jutros u Lidlu, ne moram ni spominjati :silly: , krasulica direkt kraj blagajne, tko bi je ostavio tamo za samo 18kn :silly: !?! Ja sigurno ne :laugh: . I tako sad imam još jednu :) .

O Bože, postajem opsesivna sakupljačica svih dostupnih i povoljnih krasula :woohoo: .

Samo da napomenem, ljudi moji dragi, nemojte ovo sad shvatiti kao neko feng shui pravilo ili išta slično. Radi se samo o jednom zanimljivom promatranju i pokušaju interpretacije. Feng shui nije baziran na praznovjerju ili nagađanju bilo kakve vrste. :)

Odg: krasula 7 godina 5 mjeseci ago #7112

• dijana
  • dijana's Avatar
  • Junior Boarder
haj svima:) Imam jednu veliku krasulu koja mi stoji na balkonu (zapad) Da li je to dobro mjesto? Sad, kako dolazi zima morala bi je premjestiti. U stanu baš i nemam mjesta pa bi volila znati da li bi je mogla staviti do ulaznih vrata u stan (vani na zajednički hodnik) a to je jugoistok.

Odg: krasula 7 godina 5 mjeseci ago #7113

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Pozdrav Dijana, dobro nam došla :) !

Na kojem god mjestu stajale biljke uvećavaju energiju tog prostora. Moje crassule stoje na sjeverozapadu, stjecajem okolnosti. I nisam primijetila nikakve neželjene nuspojave ;).

Što se lokacije ispred ulaznih vrata tiče, sektor je povoljan i u teoriji je lokacija super. Ali u praksi osobno još nisam to isprobala. No mislim da se slobodno možemo osloniti na mišljenje Lillian Too, koja kaže da je to odlično mjesto za crassulu ;).

Odg: krasula 7 godina 5 mjeseci ago #7116

• dijana
  • dijana's Avatar
  • Junior Boarder
hvala na dobrodošlici Sandra:)Feng shui me zanima duže vrijeme (bar 7 godina, čak sam i stan kupovala najpovoljnije moguće po njemu. Sviđa mi se ovaj portal i drago mi je da sam se odlučila registrirati.I imam puno pitanja još uvijek!!:)))

Odg: krasula 7 godina 5 mjeseci ago #7118

• nino206
  • nino206's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 2
Još jednom...dobro došla! :) samo pitaj sve što te zanima o FS-u...a mi budemo dali sve od sebe da odgovorimo i pomognemo B)

Odg: krasula 7 godina 2 mjeseci ago #7746

• Žaba
  • Žaba's Avatar
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 1
Može li crasula poništiti djelovanje fontanice na JI i obratno (tj. fontanica crasulino djelovane)??. Pisala sam već u postu o fontanama na JI i stavila je po Sandrinoj preporuci u taj dio. Međutim, crasula koja mi je ljeti na Z, sada radi zime mora biti na JI i uviek joj otpadnu listići, dok na zapadu krasno napreduje. I zanimljivo je da nam je tako i u poslu. Ne znam dali je dobro imati 2 aktivatora na jednom mjestu, odn. sektoru ??

Odg: krasula 7 godina 2 mjeseci ago #7750

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Sama nisam imala dva, pa ne mogu tvrditi iz iskustva, no mislim da ti crassuli otpadaju listovi jer joj je pretoplo u boravku. Vidim po svojim crassulama, mada su iza zavjese na prozoru i ne grijemo tako puno kao prošle godine, na najvećoj je dosta listića opalo. Nadam se da će preživjeti zimu. Crassula treba period mirovanja kada je temperatura niža od one na koju je navikla. A to u boravku u kojem se grije ne može imati, zato gubi snagu i odbacuje listove. A onda njezina patnja indicira i vaš poslovni uspjeh. Moje skromno mišljenje.

Još jedan čimbenik igra ulogu, bar kod mene. Obzirom da znam za tu feng shui spregu između crassule i posla, znala sam često, barem jednom dnevno stajati pokraj prostora i pomno je promatrati, razmišljajući o poslu i strahujući za budućnost. Zapravo me nekako opuštao taj pogled na biljke, a pošto su mi crassule najnovije, češće sam ih promatrala od ostalih biljaka. Dok sam to radila gubila je puno listova, 1-3 dnevno(!!) a onda mi je palo na pamet da joj možda moj strah i negativne emocije smetaju. Pa sam je premjestila malo dalje, tako da mi nije prva na pogledu kada stanem kod prozora i gle čuda, sada ne gubi više od jednog listića u mjesec ili dva mjeseca. I prestala sam obilaziti biljke kada se loše osjećam, pa sad i one druge bolje napreduju.

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1290
  • Najnoviji član: dragan
  • Ukupno postova: 9266
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 29 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...