Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Fontana

Odg: Fontana 8 godina 8 mjeseci ago #6025

• Agy
  • Agy's Avatar
  • Fresh Boarder
Hvala puno na brzom odgovoru! U ljubavi nemam sreće na duge staze - sve divno u početku, a onda odjednom pukne... Međutim, najviše me zabrinjavaju financije koje su kronično loše - puno imamo ali novac jednostavno samo nestaje, a zadnjih par mjeseci bezuspješno tražim posao.

Ovih dana ću se potruditi napraviti tlocrt kuće pa će biti lakše odgovarati. Ja sam u dvojbi oko tumačenja jer je kuća uza sve to i dvojni objekat pa glavna vrata nisu sa pročelja već sa strane kuće, gledaju na J-JI.

Jezerce sam malo zapustila zadnjih 2-3 godine, ali ovo proljeće ga detaljno obnavljam i uređujem i mislim ponovno nabaviti i ribice tako da me veseli ako položaj prolazi :)
The administrator has disabled public write access.

Odg: Fontana 8 godina 8 mjeseci ago #6026

• Piksi
  • Piksi's Avatar
  • Platinum Boarder
Pozdrav Agy, tebi je to jezerce onda ustvari s desne strane ulaznih vrata,ako sam dobro shvatila, pa možda zato te veze tako "pucaju".Jer voda s desne strane nije dobra upravo za veze.A taj potočić koji je tjeran pumpom za vodu sada kad budeš uređivala svoje jezero bilo bi dobro premjestiti tako da vodu tjera prema kući ili ulazu, to donosi dobre financije, ovako ako ide od kuće onda ih odnosi. I uredi ga čim prije da bude čisto uredno i bistro, to je dobar FS.
Postavi tlocrt pa ćemo svi skupa pomoći B)

Odg: Fontana 8 godina 8 mjeseci ago #6027

• Agy
  • Agy's Avatar
  • Fresh Boarder
:( da, sa desne strane i na žalost, s obzirom da je jezerce u samom kutu, nije moguće micati potočić...
Jedino ima mjesta da na suprotnoj strani postavim neke kaskadice koje bi gledale prema kući, možda bi se ond to neutraliziralo?
Budem postavila tlocrt... danas sam nabavila neki kompas pa cijeli dan manevriram s njim :)

Odg: Fontana 8 godina 7 mjeseci ago #6065

• Agy
  • Agy's Avatar
  • Fresh Boarder
kao prvo, sad sam tek vidjela da ima tema fontana u podforumu o okućnici, ako netko od moderatora može premjestiti tamo ove moje postove, bilo bi možda prigodnije nego u dijelu o kućnim fontanama

A evo da izvijestim šta sam do sad napravila... Budući ne mogu promijeniti položaj ni jezerca ni potočića, dobro sam počistila jezerce od lišća i mulja, pokrpala rupe koje su se pojavile pa je gubilo vodu,dotočila svježu vodu, posadila neke biljke u jezerce - vodena mahovina ima srcolike listove, vrsta potočnica oko jezerca ima isto okrugle listiće, lopoč je počeo puštati listiće a kupila sam još dva lopoča, i neko cvijeće okolo jezerca.
Ako može savjet koja boja cvijeća je naprigodnija, jezerce je dakle u JZ sektoru vrta.
Dalje, osposobila sam pumpu pa sad imam protok vode, promijenila "izvor" tako da sad voda "izvire" iz jednog kamena pa se kao spušta po malim serpentinama i onda se slijeva po potočiću u jezero... Taj kamen-izvor sam okrenula da voda "izvire" prema kući...

Ne znam dal ima veze ili ne, ali nakon svih tih zahvata dobila sam poziv na testiranje za posao nakon dugo vremena i kasnije na razgovoru su mi rekli da sam jedina od svih riješila cijeli test točno :cheer: tako da se sad čak i nadam nekom zaposlenju.

Odg: Fontana 8 godina 7 mjeseci ago #6073

• Mancy
  • Mancy's Avatar
  • Moderator
Pozz Agy :) Koliko se ja sjecam u JZ dio mozes staviti zuto cvijece, mislim :dry: Cure neka se nadovezu ;) Imas mislim negdje gdje se pise o bojama i gdje koja boja pripada na forumu, nadam se da sam barem malo pomogla :) :)

Odg: Fontana 8 godina 7 mjeseci ago #6076

• Piksi
  • Piksi's Avatar
  • Platinum Boarder
Agy, ove godine je na JZ loša zvijezda =5, donosi nesreću i ostale loše stvari pa bi bilo dobro da u taj dio svog vrta ili jezera dodaš neku metalnu figuru ili ako možeš obijesiš metalna vjetrena zvona sa 6 cijevčica.Inače je dobro posaditi i crveno cvijeće, božur ako si sama, mislim na vezu ili brak, ali nisam sigurna da li to vrijedi i sada kada je ta loša 5-etica na JZ.Sačekaj da ti odgovori Dakiva ili neko malo pametniji. B)
Ali mislim da si puno napravila što si sve uredila, popravila i održavaj to i dalje, mislim da je to trenutno najvažnije. :)

Odg: Fontana 8 godina 7 mjeseci ago #6083

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Pozz Agy, i Mancy i Piksi su u pravu. Svakako je važno da je jezerce i čitav taj sklop vezan za njegovo funkcioniranje ispravan i funkcionalan, te čist i održavan. U principu žuto cvijeće bi tamo bilo najpovoljnije, s nekoliko, svakako u paru, crvenih cvjetova, no tako da žuta ipak dominira. No ove godine nećeš pogriješiti sa bijelim cvijećem, zbog letećih zvijezda. I ja bih dodala, kako Piksi kaže, nešto metalno. No neka Dakiva to ipak potvrdi.

Odg: Fontana 8 godina 7 mjeseci ago #6102

• Agy
  • Agy's Avatar
  • Fresh Boarder
postavila sam tlocrte... opisala sam i najbitnije detalje pa evo, čekam prijedlog za fontanicu...jer ja gdje god ju zamislim, nađem razlog zašto ne može tamo :blink:

A za jezerce sam smislila... Na jednom dijelu ga okružuje mala drvena ogradica (radi psa) pa ću ju zamijeniti metalnom koju ću obojati u srebrno. I par žutih i crvenih cvjetova, valjda bude dobro :)

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1290
  • Najnoviji član: dragan
  • Ukupno postova: 9266
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 8 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...