Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Fontana

Odg: Fontana 7 godina 9 mjeseci ago #6105

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Zvuči dobro :) !
The administrator has disabled public write access.

Odg: Fontana 7 godina 7 mjeseci ago #6346

• Agy
  • Agy's Avatar
  • Fresh Boarder
Nisam baš stigla puno raditi oko jezerca, u međuvremenu mi je opet počelo negdje gubit vodu :blink: ... ali bilje okolo jezerca se razraslo, procvjetali su lopoči a i danas sam spazila jednu malu žabu kako sretno skakuće nutra-van iz vode :)

Kako god, financije su mi se malo stabilizirale a ima nekih naznaka i da bi razgovori za posao mogli rezultirati pozitivom ... tako da idem dalje sa uređenjem jezerca :)

Također, kupila sam si danas fontanicu :) i za sad je u J-JI dijelu dnevnog boravku

Kad smislim rješenje za dovest struju da ju mogu uštekat ide na podest stepeništa (JI) gdje će biti lijevo od ulaznih vrata ...

Odg: Fontana 7 godina 7 mjeseci ago #6352

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Agy pa to je sjajno :) ! Žabica je svakako dobar znak. Navodno da i sam zvuk kreketanja znači blagostanje.

Odg: Fontana 7 godina 7 mjeseci ago #6472

• Agy
  • Agy's Avatar
  • Fresh Boarder
da updatiram ovaj dio... Imam trenutno više od jedne žabice sigurno, kupila sam jučer 5 zlatnih ribica (ako se prilagode, kupujem još 4, za sad djeluju veselo i živahno) , i to sam kupila jednu skoro crnu (nema skroz crnih te vrste :( ) a ostale su varijacije crvenih, žutih i kombiniranih nijansi :)
Danas sam primijetila da su se na jezercu pojavila i ona vretenca pa je taj dio vrta postao jako zgodan za odmor...

I još nešto, kupila sam prije jedno dva tjedna i malu kućnu fontanu i postavila u JI dio boravka.

Za sad mogu reći da utječu u smislu da sam nedavno dobila vezu/preporuku za jedan posao i sad čekam da li će biti šta od toga, a financije su se mrvicu stabilizirale u smislu da iako nemam porast prihoda, barem nemam neugodnih šokova oko nekih troškova koji su me prije svako malo bacali u očaj.

Međutim, kako je kod mene cijelo to jezerce u JZ dijelu vrta, koji je nepovoljan, imam pitanje - da li bi pomoglo da postavim tu vjetrena zvonca ,imam baš metalna sa 5 cjevčica i velikim crvenim suncem ?

Odg: Fontana 7 godina 6 mjeseci ago #6499

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • Administrator
Agy, čitala sam nešto nedavno što je potvrdilo onu teoriju vodi u jugozapadnom sektoru. Ne treba umanjivati njegovo djelovanje. U ovom periodu (broja 8), a i u narednom, voda će biti povoljna na jugozapadu, tako da je to jezerce super još nekih 30-ak godina. Nemoj staviti vjetreno zvono. Samo neka jezerce živi i privlači živi svijet i sve će biti super :) .

Odg: Fontana 7 godina 6 mjeseci ago #6541

• Agy
  • Agy's Avatar
  • Fresh Boarder
uh, hvala ti na ovome, sad mi je laknulo... jer moram priznat da je dosta posla, briga i stalno problema oko jezerca pa sam razmišljala da ga maknem, ali ako je povoljno, onda ću izdržat :)
Inaće, žabe klopaju hranu za ribice i sad su već poprilično velike :)

Odg: Fontana 7 godina 6 mjeseci ago #6542

• nino206
  • nino206's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 2
Hehe, nisam znao da ju i žabe vole ;) , nego jel imaš slikicu toga jezerca...da se malo divm/o B)

Odg: Fontana 7 godina 6 mjeseci ago #6543

• Agy
  • Agy's Avatar
  • Fresh Boarder
nisam ni ja znala da će i žapci omastit brk, al eto...ispada da im je to poslastica jer kad hranim ribice samo vidim kako ispod lopoča vrebaju... a jezerce trenutno i nije neki prizor za divljenje jer mi je krepala velika filter-pumpa pa imam neko privremeno rješenje sa crijevima i kablovima na sve strane hehe ... al probat ću naći neku prošlogodišnju reprezentativnu sliku :)

i da, sad trenutno imam 7 ribica a htjela bi ih puno više, budući je veliko jezerce, pa me zanima koji su sretni brojevi ?

Korisnici na karti

Forum statistika

• Ukupno korisnika: 1283
  • Najnoviji član: sasal
  • Ukupno postova: 9265
  • Ukupno tema: 595
  • Ukupno Sekcija: 5
  • Ukupno kategorija: 35
  • Danas otvoreno: 0
  • Jučer otvoreno: 0
  • Danas odgovoreno: 0
  • Jučer odgovoreno: 0

Pratite nas na fejsu

Prijava u forum

Imamo 18 gostiju i nema članova online

Prijava - odjava

Pogodnost registracije i logiranja je da nestaju oglasi iz članaka, otvaraju se linkovi za crtanje tlocrta u vektorskom alatu i naravno možete pisati u forumu...